0322 324 37 81 0535 223 30 78

TUNCELİ OVACIK ELAZIĞ ESKİBAĞLAR KEMALİYE DİVRİĞİ

0,00

Yazdır

0535 223 30 78

0322 324 37 81

Saat 21:30’da Uğur Mumcu Meydanı’nda (istasyon meydanı) buluşma, saat 22.00’da İstasyon önünden, 22:15 Duygu Kafe karşısından hareket. Tunceli’ye  yolculuğumuz başlıyor.

 

2024  Cuma 2.gün: 

Sabah saatlerinde Tunceli’ye varıyoruz. İlk olarak kahvaltımızı alıp Tunceli Cem Evi ziyaretimiz gerçekleştiriyoruz. Sonrasında son zamanların en çok merak edilen ilçelerinden biri olan Ovacık şehrine gidiyoruz. Ovacık şehir merkezi görülüp Munzur Baba Efsanesinin anlatıldığı, Munzur'un sır olduğu Munzur Gözeleri' ne varıyoruz.  Hem gözeleri hem de Munzur Baba Ziyaretgahını da görüp Elâzığ’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Keban Baraj Gölü üzerinde yaklaşık 20 dakika sürecek olan feribot yolculuğunda Pertek Kalesini göreceğiz. Ardından Eski bağlar şarap imalathanesine gidiyoruz. Şarap alışverişi ve Üzüm bağlarını gezdikten sonra Hazar Gölü’nde serbest zaman vereceğiz. Çay kahve molası esnasında müsaitlik durumuna göre tekne turu düzenleyebiliriz (extra). Gezilerimizin bitiminde konaklama yapacağımız Otel’e gidiyoruz. Otelde akşam yemeği ve dinlenme.

 

2024 Cumartesi 3.gün : 

Sabah kahvaltısı ardından M.Ö.20.yy'dan kalıntılar bulunan Harput Antik Kenti’ne varıyoruz. Harput Artuklularının ünlü komutanı Balak(Belek) Gazi Anıtı ve Elazığ kent manzarası karşısında çay-kahve molası ardından Kurşunlu Cami, Arap Baba Türbesi, Cimşit Hamamı, El Emeği, Göz Nuru Çarşısı, İsa Kulesini andıran minaresi ile Anadolu'nun ilk camilerinden olan Harput Ulu Camiini geziyor, Süt kalesi olarak da anılan Tarihi Harput Kalesini panoramik manzarasını görerek Harput'tan  ayrılıyoruz.  Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun çabalarıyla turizme kazandırdığı Kemaliye’ye gidiyoruz." Orada Bir Köy var Uzakta" şiirine konu olan Apçağa Köyü'nü ziyaret ediyoruz. Ahmet Kutsi Tecer Kültür evi’ ni gezip keyifli bir çay molasının ardından Kemaliye ilçe merkezine geçiyoruz Amerika’da bulunan Grand Kanyonun ardından Dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak bilinen, Karanlık Kanyon boyunca 132 yılda tamamlanan ve bir kısmı elle açılan tüneller ve Taş Yol'da yapacağımız heyecanlı jeep turumuz  (ekstra) sonrası Kuru Dut ile Ceviz'in dövülerek yapıldığı Lök (dövmeç) tatlısı, Dut pekmezi, Pestili ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı Lökhane’ye uğruyor, Kemaliye eski sokaklarındaki gezinti sonrası konaklama yapacağımız otele yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme.

 

2024 Pazar 4.gün: 

Sabah kahvaltı sonrasında otelden ayrılıp Hititler döneminden itibaren yerleşim yeri olarak kullanılan Sivas’ın en büyük ilçelerinden biri olan Divriği’ ye hareket ediyoruz. İlk olarak taş işlemeciliğin dünyadaki en güzel örneklerinden biri olan ve Anadolu geleneksel taş işçiliği örnekleriyle Türkiye’nin UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş ilk mimari yapısı olan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası’nı göreceğiz. Darüşşifa Taç KapısıCami Kuzey Taç Kapısı, Cami Batı Taç Kapısı ve Şah Mahfili Taç Kapısı‘nın her biri birbirinden farklı eşsiz süslemeleri ile birer mimarlık ve mühendislik harikası niteliğindedir. Gezilerimiz sonrasında Adana’ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Adana’ya varış ve İstasyon meydanında turumuzu sonlandırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 

 

 

*  TURİZM OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM,

 

* ELAZIĞDA OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

 

* SİVASDA OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

 

* OTELLERDE 2 ADET KAHVALTI,

 

* OTELLERDE 2 ADET AKŞAM YEMEĞİ,

 

* SEYAHAT SİGORTASI,

 

* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR, 

 

* REHBERLİK HİZMETLERİ

 

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM İÇECEKLER,

 

* MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ, TEKNE TURLARI