0322 324 37 81 0535 223 30 78

Maalesef - bu ürün artık mevcut değil

*
0,00

Yazdır

0535 223 30 78

0322 324 37 81

KIŞ MASALI Van-Kars-Erzurum

Van-Akdamar-Muradiye Şelalesi-Doğubayazıt-İshakpaşa Sarayı-Kars

Ani Harabeleri-Çıldır Gölü-Katherina Köşkü-Sarıkamış-Erzurum…

22-25 Ocak 2022 Sömestr, Butik Tur

Tüm Turlar, Tüm Yemekler, Gece Eğlencesi Dahil!

1 Gece 5* Van Elite World & 2 Gece Kars Katerina Sarayı Konaklama

1.GÜN /  ADANA-VAN-AKDAMAR ADASI

Sabah saat 08:30’da Adana Şakirpaşa Havalimanı Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşma. Check-in işlemleri sonrası 09:45 uçağı ile Van’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.  11:05’de Van’a varış ve havalimanında bizleri bekleyen aracımızla Van şehir merkezine hareket. Van’da ilk durağımız yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi alacağımız restoran. Öğle yemeği sonrası Gevaş’a hareket. Gevaş’tan teknemize binerek Akdamar Adası’na hareket ediyoruz. Tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek bir yolculuğun ardından Akdamar Adası'na ulaşıp, rehberimiz eşliğinde muhteşem taş işçiliği örneklerini görebileceğimiz Akdamar Kilisesi'ni gezeceğiz. Van'ın en önemli turizm noktası olan Akdamar Adası'nda geçirecek olduğumuz keyifli vakitlerin ardından Van Merkez'e hareket ediyoruz. Van şehrinde gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları Eski Van evleri ve Van Kedi Evi. Tur sonrasıotele transfer ve odalara yerleşme  Akşam yemeği ve konaklama 5* Elite World Hotel’de

2.GÜN /     VAN-MURADİYE ŞELALESİ-DOĞUBAYAZIT-İSHAKPAŞA SARAYI-KARS

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Van’dan ayrılıp ilk durağımız olan  Muradiye Şelalesi’ne hareket. Anadolu'nun, volkanik Dağlarından Tendürek Dağı manzarası eşliğinde Muradiye Şelalesine varıyoruz. Karlar altında muhteşem bir manzaraya sahip şelaleyi görüp ardından Doğubayazıt’a İshakpaşa Sarayı’na gideceğiz.  Saray turumuzda I. Avlu, Muhafız odaları, Zindanlar, Kütüphane bölümleri, Harem odaları, Mabeyn bölümü göreceğimiz yerler arasında. İshakpaşa Sarayı gezimizin ardından Doğubayazıt’ta alınacak yemek sonrası Kars’a hareket. Kars’a varışta rehberimiz eşliğinde gerçekleştirilecek şehir turunda Kars Kalesi, Rus mimarisinin örneklerinden olup klişeden camiye çevrilmiş Fethiye Camii, Kümbet Camii (Havariler Kilisesi) ve Kars sokakları gezilecektir. Tur sonrası otele transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Katerina Sarayı Hotel’de

 

 

 

 

 

 

3.GÜN /  ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ-KARS

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası rehberimizin anlatımları eşliğinde Ani harabelerine hareket. Muhteşem manzaralar yolculuğumuza eşlik edecek. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölün kendi balığı olan Sarı Balıktan oluşan öğle yemeğimizin ardından arzu eden misafirlerimiz Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşayabilir.  Geçireceğimiz serbest zaman sonrası otele dönüş ve serbest zaman.  Akşam yerel lezzetlerden oluşan özel akşam yemeğimizi alacağımız restorana hareket.  Kafkas Halk Dansları, Aşık Atışması ve yöresel canlı müzikten oluşan eğlenceli akşam yemeği sonrası otele dönüş. Konaklama Katerina Sarayı Hotel’de

 

 

4.GÜN /  SARIKAMIŞ-KATHERİNA KÖŞKÜ-ERZURUM-ADANA

 

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nın gezilmesi, Katerina Köşkü’nün dışarıdan görülmesi ve fotoğraf molası ardından Sarıkamış Kayak Merkezine ulaşacağız. Türkiye’nin en güzel kayak tesislerinden birisi olan Sarıkamış’ta vereceğimiz serbest zaman’da Kayak ve kızak aktivitelerini gerçekleştirebilirsiniz. Öğle Yemeğimizi Barkekü ve sıcak şaraptan olarak. Öğleden sonra Erzurum’a hareket. Erzurum’a varışta panoramik olarak gerçekleştireceğimiz turumuzda Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası Erzurum Havalimanına transfer. Check-in işlemleri sonrası Türk Havayolları 20:20 uçağı ile İstanbul aktarmalı olarak Adana’ya hareket. Saat 01:50’de Adana’ya varış ve gezimizin sonu.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

- Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-Van parkurunda uçak bileti

- Türk Hava Havayolları tarifeli seferleri ile Erzurum-Adana parkurunda uçak bileti

- Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri

- Programda belirtilen tüm turlar

- Akdamar Adası tekne turu

 

- 1 Gece Van 5* Elite World Hotel’de vb. konaklama  - 2 Gece Kars Katerina Sarayı Butik Otel’de vb. konaklama  - Otellerde alınacak 3 sabah kahvaltısı- Turlar esnasında alınacak 4 öğle yemeği (Van, Doğubayazıt, Çıldır Gölü, Sarıkamış)

 

 Van’da Elite World Hotel’de alınacak akşam yemeği

- Kars’da Katerina Sarayı Hotel’de alınacak akşam yemeği

- Kars’ta alınacak 1 eğlenceli özel akşam yemeği

- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

- Seyahat Sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar

- Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler.

Restoranlar  Menü Detayı  Van Aşiyan Ev Yemekleri 

 

Ayranaşı Çorbası, Kaledoş, İçli Köfte, Perde Pilavı, Güveç, Mumbar, Sarma ve Kurudolma, Tatlı

Doğubayazıt Ergül’ün Mutfağı

Ayranaşı Çorbası, Ana Yemek (Tava Kebabı veya  Abdigör Köftesi), Salata, Tatlı

Çıldır Gölü Atalay’ın Yeri

Salata, Turşu, Tulum Peyniri, Acılı Ezme, Sarı Balık, Helva

Kars Pushkin Restaurant

(Kafkas Halk Dansları, Canlı Müzik)

Evelik Aşı Çorbası, Ana Yemek (Kaz Eti), Köy Bulgur Pilavı, Meze (Köy turşusu, Ezme, Köy Yoğurdu), Salata,  Tereyağlı Helva

Sarıkamış Çamkar Otel

Barbekü (Köfte, Tavuk, Sucuk), Salata ve Sıcak Şarap 

Van Elite World Hotel

Otelde alınacak 1 Akşam yemeği ve 1 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı

Kars Katerina Sarayı OteOtelde alınacak 1 Akşam yemeği ve 2 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı

NOTLAR

- Turumuz minimum 15 kişi olacak şekilde planlanmış olup kişi sayısına bağlı olarak araç tipi Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişkenlik gösterecektir.

-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

- Mücbir ve olağanüstü nedenlere bağlı olarak yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden dolayı acentamız sorumlu tutulamaz.

- Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.       

- Kesin Rezervasyonun yapılması için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve tur kayıt sözleşmesi yapılması gerekmektedir.

- Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.

- Menülerde yer alan yemeklerde Ana yemek harici olan ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.