0322 324 37 81 0535 223 30 78

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS’A YOLCULU 3 GECE 4 GÜN - TREN Gidiş UÇAK Dönüş 25-27 MART 2022

Maalesef - bu ürün artık mevcut değil

*
0,00

Yazdır

0535 223 30 78

0322 324 37 81

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS’A YOLCULU

3 GECE 4 GÜN -

TREN Gidiş UÇAK Dönüş

25-27  MART  2022

 

1. GÜN: KAYSERİ-KARS SEYAHATİ  DOĞU EKSPRESİ

Saat 18:30 da EMRECİK  Turizm  İSTASYON MEYDANI  buluşma ve Adana- Kayseri arası transfer. Gece 00:30 ile 01:00 de hareket edecek olan TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda kompartımanımıza yerleşme ve geceleme. Macera dolu yolculuk başlasın. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanı na sahip olacağız. Değişik fotograf  kareleri yakalamak için hazır olun, uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz.

 

1. GÜN: İLİÇ-KEMALİYE-ERZURUM-KARS

Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklardaki Kemaliye ve Erzurum gezileriyle renklenecektir. 07:04 ile 10:25 saatleri arasında(ekstra) Kemaliye turu. Kahvaltı, Merkezde Değirmen, Orta Cami, Lökhane gezisi ve muhteşem Kanyon ile Şelale Fotoğraf  molaları 16:27 ile 19:43 saatleri arasında ise serbest Erzurum merkez gezisi ve Akşam yemeği (Cağ Kebabı)  Daha sonra tren yolculuğumuz fotoğraf manzaraları eşliğinde saat 23:36 da varacağımız Kars’a kadar devam edecektir. Gece saatlerinde varacağımız Kars'ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

2. GÜN: ANİ  HARABELERİ- ÇILDIR GÖLÜ TURU

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır Köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3. GÜN: SARIKAMIŞ TURU ve KAYAK MERKEZİ-KATERİNA KÖŞKÜ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezinde öğle yemeği molası ve Kar keyfi… Belirlenen saatte Kars' a dönüş ve Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ni gezdikten sonra otelimizde dinlenme. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

 

4. GÜN: KARS ŞEHİR TURU ADANA

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Kars merkezinde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun sonunda Meşhur Kars Kaşarı nın satıldığı peynircilere uğramayı da ihmal etmiyoruz. Alışverişlerimizin ardından Adana’ya dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Kars Hava Alanına geçiyoruz.

 

NOT 1: Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

NOT 2 :  Havayolu ve Tren yolculuğunda meydana gelebilecek herhangi bir gecikme veya aksaklıktan, yolcunun uçak veya treni kaçırmasından dolayı acentamız sorumlu tutulamaz.

NOT 3 : Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Doğu Ekspresinde kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir.

ÜCRET DETAYLARI

ÜCRET DETAYLARI                3.100₺

   NAKİT / KK tek çekim

   NAKİT / KK tek çekim        3.100₺

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

   Adana-Kayseri arası Transfer

   Kayseri-Kars Doğu Ekspresi Bileti (Yataklı Vagon)

   Kars-Adana ekonomi sınıf uçak bileti

   3 Gece Sapron Otel vb.de konaklama

   Otelde alınan 3 Sabah Kahvaltısı

   Otelde alınan 1 Akşam yemeği

   Profesyonel Rehberlik Hizmeti

   Çevre gezileri ve ulaşım hizmetleri

   Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

   Tren seyahatindeki geziler ve alınan tüm yemekler

   Kaz Evi akşam yemeği

   Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu

   Müze Giriş Ücretleri

   Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri

   Tüm Öğlen yemekleri

   Kafkas gecesi-Aşık atışması

#seyahat #tur #travel #gezi #türkiye #tatil #gezgin #instagood #adana #nature #otel #doğa #holiday #photography #travelphotography #travelgram #instatravel #traveller #turizm #photooftheday #tourism #trip #huzur