0322 324 37 81 0535 223 30 78

3-5 Mayıs 2022 Ramazan bayramına özel konya,Çanakkale, ve Bursa Turu..

Maalesef - bu ürün artık mevcut değil

*
0,00

Yazdır

0535 223 30 78

0322 324 37 81

TUR PROGRAMI

 

3-5 Mayıs  2022 Ramazan bayramına özel  konya,Çanakkale, ve Bursa Turu..1 gece 2 gündüz

1.Gün

Cuma  sabah  saat 7: 30 da belirlemiş olduğumuz noktada misafirlerimizle buluşmamızın ardından Pozantı ,Niğde yol güzergahından Konya Mevlana Müzesi Öğle yemeği ve ardından Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Sabah saatlerinde çanakkaleye ulaşıyoruz.

2.Gün

Çanakkale ye geldiğimizde merkezde bulunan iskeleden arabalı vapurla Gelibolu Eceabat’a Geçerek   kahvaltı molası veriyoruz ve bitiminde gezimize başlıyoruz.

Yol güzergâhında Kilitbahir kalesi, Seyit onbaşının anıt heykeli, Namazgah Tabyası,Hamidiye Tabyası,Mecidiye Tabyası,Soğanlıdere Şehitliği,Altçıtepe köyü,Şehitler Abidesi,Morto koyu,Yahya Çavuş anıtı,gözetleme tepe şehitliği,Anzak mezarlığı,Arı Burnu,Kanlı Sırt,57.Alay Şehitliği,ConkBayırı,Kocadere Şehitliğini görüp Gelibolu daki gezimizi bitiriyoruz. Yine feribotla Çanakkale ye dönüyoruz. Çanakkale’de Aynalı çarşıyı gezdikten sonra Konaklama yapacağımız otelimize geliyoruz.

Odalara yerleşme ve akşam yemeğimiz sonrası dinlenme…

3.Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası toparlanıp ayrılıyoruz.

Rehberimiz eşliğinde  Bursaya Hareket ediyoruz.   Bursa Ulu Cami, Bursa’da I. Bayezid tarafından 1396-1400 yılları arasında yaptırılmış dini yapıdır. Bursa’nın tarihi sembollerinden olan cami, Bursa kent merkezinde, Atatürk Caddesi üzerindedir. Çok ayaklı cami şemasının en klasik ve anıtsal örneği sayılır.Bursa Yeşil Camii, Bursa’da ilk dönem Osmanlı mimarisinin önemli örnekleri arasında yer alan bir tarihi yapı. Caminin ünü, çini kaplamalarından gelir. Emir Sultan Camii, Bursa'da, Yıldırım Bayezid'ın kızı Hundi Fatma Hatun tarafından kocası Emir Sultan adına, muhtemelen Çelebi Sultan Mehmed'in hükümdarlığı sırasında inşa ettirilmiştir. Bursa'nın en önemli mimari yapılarından olan Emir Sultan Camii, Yıldırım ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır Tophane ,OSMAN GAZİ TÜRBESİ,ORHAN GAZİ TÜRBElerini ziyaret ettikten sonra  bursaya varıpta İskender yemeden gelinmez İskender Yemek ve çarşı   Molası verip  toparlanıp Adanaya hereket ediyoruz sabah satlerin adanaya geliyoruz. Ve gezimizi tamamlamış oluyoruz…

 

Emrecikturiz ile  başka bir organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* MERCEDES TOURISMO & TRAVEGO OTOBÜSLERİ İLE

* 1 GECE OTEL’DE KONAKLAMA

* OTELDE 1 ADET AKŞAM YEMEĞİ, 1 ADET AÇIK BÜFE KAHVALTISI

*OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR

*Çevre turları

* Rehberlik hizmetleri

* SEYAHAT SİGORTASI

*GELİBOLU YARIMADASINA ARABALI VAPUR GEÇİŞ ÜCRETLERİ

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*MÜZE&ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

*ÖĞLE YEMEKLERİ VE YANINDA ALINAN İÇECEKLER

*MOLA VERİLEN TESİSLERDE YAPILAN TÜM HARCAMALAR

 #seyahat #tur #travel #gezi #türkiye #tatil #gezgin #instagood #adana #nature #otel #doğa #holiday #photography #travelphotography #travelgram #instatravel #traveller #turizm #photooftheday #tourism #trip #huzur#günübirlikturlar#mersin# #mut#seyhan#çukurova#gazipaşa#ziyapaşa#kenanevran#g