0322 324 37 81 0535 223 30 78

ÇANAKKALE GELİBOLU TROYA BURSA CUMALIKIZIK KOZAHAN

Maalesef - bu ürün artık mevcut değil

0,00

Yazdır

0535 223 30 78

0322 324 37 81

2024 1.Gün:

Saat 20:30 da Uğur Mumcu Meydanı’nda (İstasyon önünde) buluşmamızın ardından saat 20.45’de İstasyon Önünden, 21:00’de Duygu Kafe karşısından hareket ediyoruz.

 

2024  2.Gün :

Dünya Mirası Geçici Listesi'ne dâhil edilen Cumalıkızık' a varıyoruz. Keyifli bir kahvaltı yapıp tarih kokan dar sokaklarda gezimizi tamamlıyoruz. İlk olarak Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbelerini ziyaret ediyoruz ve Tophane Tepesi’nden panoramik olarak Bursa’yı seyrediyoruz. Evliya Çelebi’nin Bursa’nın Ayasofya’sı dediği görkemli Ulucami‘yi göreceğiz. Tarihi Koza Han’da alışveriş için serbest zaman. Ardından Bursa’nın en önemli mimari yapılarından olan Emir Sultan Cami’sini ziyaret edip Bursa’nın fethinin tasvir edildiği ve Dünya’nın en büyük panorama müzesi Fetih Panorama 1326 Müzesini geziyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıp  konaklama yapacağımız otele geçiyoruz, odalara yerleşme akşam yemeği ve dinlenme.

 

2024 3.Gün:  

Sabah kahvaltı sonrasında rehberimizin belirteceği saatte otelden ayrılıp Çanakkale’ye gidiyoruz. Çanakkale’ye varışımızın akabinde Gelibolu’ya geçiş. Kültürel değerlerin yanı sıra Dünya Savaş Tarihi açısından da önemli bir yere sahip olan; Gelibolu Yarımadası’nda tüm gün boyunca EceabatKilit Bahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı Heykeli, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Köyü, Şehitler Abidesi, Morto Koyu,57.Alay Şehitliği, Arıburnu,  ve Conkbayırı, gezilerimizden sonra tekrar arabalı vapurla Çanakkale’ye geçiyoruz ve konaklama yapacağımız Otel’e yerleştikten sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız içerisinde Boğazın eşsiz güzelliğini seyrederek yürüyüş yapabilir, Troya Filminde yer alan Ahşap Atı da görüp fotoğraflar çekebilirsiniz. Akşam otelde alacağımız yemeğimizin ardından dinlenme.

 

2024 3.Gün:

Sabah kahvaltı sonrasında belirlenen saatte otelden ayrılıp, Rehberimiz eşliğinde ilk olarak meşhur Aynalı Çarşı gezimizi yapıp, Homeros’un Ilyada Destanı’nda bahsedilen Troya Savaşları’nın yapıldığı yer olarak bilinen ve UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınan Troya Antik Kenti’ne gidiyoruz. Sonrasında Troya Müzesi Gezisi ile turumuzu tamamlayıp Adana’ya yolculuğumuz başlıyor. Gece saatlerinde Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

Yine bir EMRECİK Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

* MERCEDES TOURİSMO - TRAVEGO OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM,

 

* BURSA 4*  OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

 

* ÇANAKKALEDE  OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

 

* OTELLERDE 2 ADET KAHVALTI,

 

* OTELLERDE 2 ADET AKŞAM YEMEĞİ,

 

* SEYAHAT SİGORTASI,

 

* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR,

 

* ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLERİNE GEÇİŞ FERİBOT ÜCRETLERİ,

 

* REHBERLİK HİZMETLERİ

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM İÇECEKLER, İLK GÜN SABAH KAHVALTISI,

 

* MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ, EKSTRA HARCAMALAR