0322 324 37 81 0535 223 30 78

Termal kaplıcaları 24 Aralık 2021

*
0,00

Yazdır

0535 223 30 78

0322 324 37 81

24 Aralık 2021 -5 gece konaklamalı 4* otel

 

Sabah : 08:00 Adana (istasyon Meydanında Toplanma 08:30 Haraket ediyoruz. 14:30 Sıralarında ötele varış Yerleşme ......

 kaplıcayla ilgili genel bilgiler..

Tıpta ‘termomineral sular’ olarak adlandırılan termal suyun kaplıcada kullanılabilmesi için o suyun yeraltından çıkan dpğal termal su olması,sıcaklığının 20 derece üzerinde bulunması,litresinde ise en az 1 gram mineral bulunması gerekmektedir.Yurdumuzda yılda en az 10 milyon kişi kaplıcalara şifa bulmaya gitmektedir.Uzmanlar, ister müzmin bir rahatsızlığı olsun,isterse sağlıklı herkesin hastalık durumlarında tedaviyi güçlendirmek için yılda bir kez kaplıca kürü almasını önermektedirler.
Kaplıcaların tedavi maksatlı olarak önerildiği hastalıklar:
* Solunum sistemi hastalıkları: Astma bronşiyal, kronik bronşit, alerjik üst solunum yolları hastalıkları, pnömokonyoz.
* Cilt hastalıkları: Egzama, akne, sedef hastalığı.
* Kas iskelet sistemi hastalıkları: Eklem hastalıkları, kireçlenmeler, yumuşak doku romatizmaları, bazı romatizmal hastalıklar, yaralanmalar sonrası oluşan hasarların tedavisi.
* Kalp dolaşım sistemi hastalıkları: Kalp yetmezliği, dolaşım bozukluğu, hipertansiyon, arter hastalıkları.
* Mide bağırsak hastalıkları: Mide hastalıkları, şeker hastalığı (diyabet), şişmanlık (obezite), gut, karaciğer yetmezliği tedavisi.
* Böbrek ve idrar yolları hastalıkları: Kronik sistit, kronik böbrek taşları, fonksiyonel yetmezlik.
* Kadın doğum hastalıkları: Genital organın kronik hastalıkları, kısırlık, ameliyat sonrası hastalıklar, ağrılı ve zor adet görme, genital akıntı.
* Nörolojik hastalıklar: Omurga hastalıkları, travmatik lezyonlar, inme rehabilitasyonu daha çok romatizmal hastalıklar, genel kas ve yorgunluk ağrıları üzerinde etkili olduğu bilinen kaplıca tedavisinin bir diğer önemli etkisi de hastanın yaşam kalitesini yükseltmesi ve yaşantısını aktif sürdürebilmesi için rehabilitasyon sağlamasıdır. Arınma ve temizlenmeyle birlikte bünyenin güçlenmesi, dolayısıyla kişilerin hastalıklarının kötüleştirici etkilerini üzerlerinden atmaları nedeniyle kaplıca son dönemde ‘detox’ olarak da tanımlanmaktadır.Ayrıca kaplıca tedavisi almak için belirli bir yaş sınırının olmamasına dikkat çeken uzmanlar ileri yaştakiler ve çocukların da kaplıcalardan rahatlıkla kür uygulaması alabileceğini belirtmektedirler. Çocuklarda saman nezlesi, astım gibi üst solunum yolu rahatsızlıklarında kaplıca kürlerinden yararlanılmakta iken yaşlılarda yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan birçok kronik rahatsızlıkta, örneğin hipertansiyon, kroner kalp hastalığı, diyabet (şeker hastalığı), kronik akciğer hastalığı gibi durumlarda kaplıca kürlerinin olumlu etkileri kanıtlanmıştır.Hastalıkların çeşidine göre uygun kaplıca suyunun seçimi, yararlanma teknikleri ve süreleri bir uzman tavsiyesiyle yapılmalıdır. Kaplıca kür uygulaması bir uyarı ve uyum tedavisi olduğundan belirli bir zaman aralığında gerçekleştirilir ki bu süre genelde en az 10 gün, en uygunu 15 gündür. Yine kaplıcalardaki ideal su sıcaklığı 36-38 derecedir ancak bazı durumlarda (çocuklar ve yaşlılar hariç) 40 derecelik banyolar da önerilmektedir.Kaplıcalarda termal mineralli sulardan sonra en sık kullanılan diğer bir tedavi unsuru; sudan biraz daha farklı termo fiziksel özellikleri bulunan şifalı çamurlardır. Ülkemizde birçok kaplıcada şifalı su ve banyo terapisi uygulanabilmektedir.

 

Tuz odasının faydaları ;

* Akciğerlerin ve solunum yollarının temizlenmesi
* Astım
* Sedef
* Egzama
* Bronşit
* Kronik Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları
* Stres ve Uykusuzluk
* Cildin yenilenmesi
* Sigara İçicilerinin bırakmasında destekleyici özelliği
* Dolaşım sistemine destek
GİBİ BİR ÇOK HASTALIĞI TEDAVİ ETMEKTEDİR.

Tuz Terapisi Nasıl Uygulanır
Tuz terapi odalarının özel tasarımları sakinleştirici ve yatıştırıcı ortam sağlar. Bu özel ortam sayesinde günlük kaygı ve düşüncelerden uzaklaşırsınız. Sağlığınızı düzenleyici bu seanslarda konforlu koltuklarla uyumlu rahatlatıcı beyaz duvarlar, dinlendirici müzik, hafif ışık ve taze temiz hava size eşsiz bir ortam sunar.

Tuz terapisi seansı 20-40 dakika arasındadır. Tuz terapisinin Başlangıçta 5 gün üst üste daha sonra da Mümkünse ayda bir kez alınması tavsiye edilir. Ayakkabısız ve herhangi bir parfüm kullanılmadan girilir.

45 dakikalık bir seans boyunca insansın almış olduğu tuz miktarı bir çorbada bulunan tuzun 10/1' i kadardır.

Terapi süresince çalan müzik ve loş ortam kişinin rahatlamasına yardımcı olur. Kişiler terapiye çocukları ile beraber girebilirler ve çocuklar Terapi süresince ‘ Tuz Mağarası Maceraları’ oyunları ile keyifli vakit geçirirler.

Tuz Odaları
Genellikle tuz odaları tek veya iki odalı olarak tasarlanırlar. Tek odalı sistemlerde halojeneratör hasta odasına yerleştirilir. İki odalı sistemlerde ise hasta odasından ayrı olarak halojenaratörün veya kontrol panelinin olduğu operatör odası bulunur. Hasta odasının yapısında hasta alma kapasitesi göz önüne alınmalıdır. Kişisel hijyen ve yeterli havalandırma için kişi başına 4 m3 hacimden daha az ortam olmamalıdır. Odanın büyüklüğü konusunda ise bir sınırlama yoktur ancak en iyi verim aralığında olması için odanın 150 m3 den daha fazla hacimde olması önerilmemektedir.

Hasta odasındaki duvarlar, dekoratif elemanlarla birlikte, eşsiz bir teknoloji yardımıyla doğal tuz ile kaplanır. Tuz kaplı duvarlar estetik durmasının yanında ses yalıtımını, sıcaklığın ayarlanmasını, odadaki nemi ve aerosol ortamının bakterilerden arınmasını sağlar.

Otelden 'de sabah ve akşam yemeği açık büfe şeklinde verilmektedir. 15:00 sonra çay arası simit,poğaça arası verilmektedir. Türk Hamamı,buhar odası sauna..Hizmet verilmektedir.

 

İletişim: 0535 2230 30 78

►Sevgili Misafirlerimizin dikkatine –

Turumuzla ile ilgili bilmeniz gerekenler – lütfen okuyunuz

└► ekstra harcamalar konuklarımıza aittir. 

└► Telefon ile koltuk numarası verilmemektedir. Koltuk numaraları misafirlerimiz ÖDEME ESNASINDA boş koltuklardan kendileri seçecektir.

└► 

└►Acenta tur iptali: Acenta, Mecburi sebeplerle turu iptal etmesi durumunda 3 gün kala müşterilerine iptali bildirmek durumundadır.

└►Tur öncesi 450 Tl ön kapora alınmaktadır.

└►Etkinliklerimizde Kredi kartı geçerlidir.( Tek Çekim )

└►Turumuza katılan misafirler yazılan şartları ve kuralları kabul etmiş demektir.