0322 324 37 81 0535 223 30 78

11-14 ŞUBAT 2022 THY İLE GİDİŞ TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ YATAKLI VAGON İLE DÖNÜŞ

Maalesef - bu ürün artık mevcut değil

*
0,00

Yazdır

Detayı İndir

0535 223 30 78

0322 324 37 81

 

THY İLE GİDİŞ TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ YATAKLI VAGON İLE DÖNÜŞ

KARS - ÇILDIR GÖLÜ- ANİ HARABELERİ

SARIKAMIŞ – BOĞATEPE - DİVRİĞİ – SİVAS

11 -14 Şubat 2022 (Sevgililer Günü Özel )

11 Şubat 2022 Cuma 1.Gün :

Saat 08:20 de Adana Şakirpaşa havalimanı iç hatlar terminalinde buluşmamızın ardından THY kontuarından 09 :45 İstanbul uçağına check in işlemlerimizi yaptırıyoruz. THY İle İstanbul aktarmalı Kars uçuşumuz 11:25 İstanbul’a varış.  12:10 İstanbul’dan kalkış. 14:10 civarı Kars’a varıyoruz. Boğatepe köyüne hareket ediyoruz. Burada Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Ardından Kars merkezde bulunan  Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi gezimizi yapıyoruz ve Kars merkezde bulunan otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme..

12 Şubat 2022 Cumartesi 2.Gün :

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz rehberimizin anlatımları eşliğinde Ani harabelerine hareket. Muhteşem manzaralar yolculuğumuza eşlik edecek. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölün kendi balığı olan Sarı Balıktan oluşan öğle yemeğimizin (ekstra) ardından arzu eden misafirlerimiz Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşayabilir. Geçireceğimiz serbest zaman sonrası otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

13 Şubat  2022 Pazar 3.Gün :

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nın gezilmesi  ve Katerina Köşkü’nün dışarıdan görülmesi ve fotoğraf molası akabinde  kayak merkezine gidiyor ve burada bir süre serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Kars’a geri dönüş Kars merkezde yapacağımız gezimize başlıyoruz İlk olarak meşhur Kaz etini tatmak için öğle yemeğimizi alıyoruz(ekstra) Rus İşgali sırasında yapılan hala kullanılmakta olan Kentin Tarihi yapılarını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (Merkez Cami) Demir Köprü, İsmet Paşa ilk öğretim okulu ,Hekim evi,(Opera binası),Fevzi Paşa ilköğretim binası, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler kilisesi,  Kars Müzesi görülüp, Akşam yemekli Kafkas Gecesine gidiyoruz. Eğlencemiz akabinde saat: 22:20 sularında Turistik Doğu Ekspresi Tren yolculuğumuza başlayacağız. Turistik Doğu Ekspresi Yataklı vagonlarımıza yerleşiyoruz ve yolculuğumuz başlıyor  . Yolculuğumuz esnasında Sarıkamış – Erzurum - Erzincan güzergâhında mükemmel kış manzaraları eşliğinde bol bol fotoğraf çekimi yapabilirsiniz. Geceleme Trende yataklı vagonda

14 Şubat 2022 Pazartesi  4.Gün

Öğlen Saat 12:43 sularında Divriği Tren istasyonuna varış. Burada verilecek uzun bir mola esnasında UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Divriği Ulucami ve Darüşşifa ‘yı (Tadilat nedeniyle dışardan gezilebilmektedir) ve Tarihi Divriği Konaklarını panoramik olarak görüp tekrar trenimize gidiyoruz.15:26  tren hareket ediyor.  17:45 civarı Bostankaya garına varış ve ekstra olarak Sivas gezisi . Sivas’ta verilecek mola esnasında bizi bekleyen aracımızla Gökmedrese, Ulu Camii, Buruciye Medresesi, Çifte Minare ve Kongre Binası gezilerimizi panoramik olarak yapıp trene dönüyoruz. 20:38 Bostankaya Garından Kayseri’ye Hareket. Keyifli tren yolculuğumuzu Kayseri ‘de sonlandırıyoruz. Kayseri’de bizi bekleyen aracımızla Adana’ya dönüş ve turumuzun sonu. Dileyen Misafirler Trende Kalıp Ankara İstikametinde Yolculuğa devam edebilirler . Not; İstasyon varış saatleri rötar sebebiyle değişiklik gösterebilir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER: 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE KAYSERİ KARS YATAKLI VAGON TREN BİLETİ

THY  İLE ADANA  KARS GİDİŞ UÇAK BİLETİ,

KAYSERİ TRANSFER VE PROGRAMDA BELİRTİLEN ULAŞIM HİZMETLERİ,

THE KARS PARK OTELDE 2 GECE KONAKLAMA ,

1 GECE TRENDE YATAKLI VAGONDA KONAKLAMA,

OTELDE 2 ADET AKŞAM YEMEĞİ

OTELDE 2 ADET SABAH KAHVALTISI,

SEYAHAT SİGORTASI, REHBERLİK HİZMETİ,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

ÖĞLE YEMEKLERİ,

YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER

MÜZE GİRİŞLERİ, KAFKAS GECESİ ,

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER DIŞINDAKİ TÜM HARCAMALAR

TRENDE YAPILACAK GEZİLER

Önemli Notlar:

* Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir

* Uçak ve tren saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

*Kara yolculuklarında kişi sayısına bağlı olarak Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.

 

* Yataklı vagonların kapasitesi 2 kişiliktir. Trende aynı oda içerisinde 2 kişi konaklayabilmekte olup,3. kişi konaklayamamaktadır.

 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT, TEK ÇEKİM

 

 

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI3600.oo tl 

3 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

               

                       2700.oo tl 

7 – 12 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

                    

                      3200.oo tl 

TEK KİŞİLİK ODA

                      6300.oo tl

 

 

 

  Emrecik Turizm Farkıyla unutamayacağınız                      turlarımıza sizleri bekliyoruz..

#seyahat #tur #travel #gezi #türkiye #tatil #gezgin #instagood #adana #nature #otel #doğa #holiday #photography #travelphotography #travelgram #instatravel #traveller #turizm #photooftheday #tourism #trip #huzur#günübirlikturlar#mersin# #mut#seyhan#çukurova#gazipaşa#ziyapaşa#kenanevran#gezi#gezmek#görmek#seyahatacentesi#emrecikturizm#gezelim#