0322 324 37 81 0535 223 30 78

2 Temmuz 2021Adana, Mersin, Niğde Çıkışlı Ege Akdeniz Turu / 5 Gece Otel Konaklaması

*
0,00

Yazdır

Detayı İndir

0535 223 30 78

0322 324 37 81

Adana,  Mersin, Niğde  Çıkışlı Ege Akdeniz Turu / 5 Gece Otel Konaklaması

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı

*Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği

*2.gün sabah kahvaltısı Açık Büfe

*Lüks Araçlar ile Ulaşım

*Profesyonel Rehberlik hizmetleri

*Milli Park Giriş Ücretleri

*Tekne Turları (Ekstra)

*Emrecikturizm  Otobüs içi İkramları

*Emrecikturizm güvencesi

*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

1.Gün: Gece Yolculuğu

* 22:30 İstasyon Meydanı önünden katılacak Misafirlerimizle  Emrecikturizm   otobüs içi ikramları eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz

 

2.Gün:

Sabah saatlerin’de Antalyaya varış Sabah Kahvaltımızı( Açık Büfe)Tura dahildir. ardından Köprülü Kanyon`da Rafting Heyecanı Not rehberimiz isteğe bağlı olarak değiştirme yapabilir.- Aspendos - Düden Şelalesi - Kaleiçi - Antalya 

 

Önemli Not: Programımız otele giriş yapmadan ilk gün rafting turu ile başlayacağından dolayı, konuklarımızın raftingde giyecekleri eşyaları ayrı bir çanta içinde ayarlamaları rica olunur. 

Rafting hakkında ayrıntılı bilgi rehber tarafından otobüste bildirilecektir.    Dünyadaki sayılı Milli Parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon'a ulaşıyoruz. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7`den 77`ye herkesin katılabileceği, rafting heyecanını Köprü çayın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz.(Ekstra) Bu muhteşem aktivitenin ardından Köprülü Kanyon`dan ayrılıyor ve MS 2. YY `da Romalılar tarafından inşa edilmiş olan ve tüm heybetiyle günümüze gelmiş Aspendos tiyatrosunu görmeye gidiyoruz. Aspendos'tan tarih dolu anılarla ayrılarak Düden Şelalesi`ne hareket ediyoruz. Gezimiz esnasında yemyeşil doğa ve suyun huzur veren sesi bize eşlik edecek. Şelaleden sonra Kale içi mevkiine gidiyoruz. Yivli minare, saat kulesi, kale içinin eski cumbalı evleri göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

Öğle Yemeği: Antalya'da menü olarak alınacaktır.(Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Güzergâh: Adana- Köprülü Kanyon – Antalya / 860 Km

Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Antalya Otelleri

 

3.Gün: Kemer - Finike - Demre - Üçağız - Kekova - Kaş - Kalkan - Saklıkent Kanyonu - Fethiye

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Kemer, Finike üzerinden yolumuza devam ediyor ve bu gün ki ilk durağımız Kekova'nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan Üçağız olacak. Limandan bineceğimiz teknemizle Kekova TEKNE TURU (1.Tekne Turu) başlıyoruz. Yüzme molalarımız arasında Tersane koyu ve kumlu iskele koyu gibi keyifli noktalar bulunmakta. Yüzme molalarının ardından teknemizle yolu olmayan Simena Köyü, Kekova Adası ve M.Ö ll. YY da bir depremle denizin dibine batmış olan Batık Şehir'i görüyoruz. Üç Ağız'dan ayrıldıktan sonraki durağımız Kaş ve Kalkan. Güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları, rehberimizin anlatımları ile renklenecek. Ardından otobüsümüzle Türkiye'nin en önemli kanyonlarından birisi olan Saklı Kent'e gidiyoruz. Kanyonda yürüyüşümüzü yapıp, verilen serbest zamanın ardından Fethiye'ye, otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında arzu eden misafirlerimiz Serbest zaman ve dinlenme

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Antalya - Kekova - Kaş - Fethiye / 330 Km

Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Fethiye Otelleri

 

4.Gün: Kayaköy - 12 Adalar Tekne Turu - Kızıl Ada - Katrancı Adası – Yassıcalar – Göcek Adası 

Yamaç Paraşütü; Özel olarak dizayn edilmiş 42 m2 büyüklüğünde olan iki kişilik yamaç paraşütü ile gerçekleştirilen uçuşlara tandem denir. Tandem uçuşlarında paraşütü bu konuda deneyimli bir pilot kullanır; ikinci kişi ise yolcu durumundadır. Dünyanın en güvenli ve en güzel uçuş bölgelerinden biri olarak uluslararası üne sahip olan Fethiye, Ölüdeniz - Babadağ-dan 1992 yılından beri tandem uçuşları gerçekleştirilmektedir. Her uçuş yaklaşık 45 dk sürer. Çocuklardan yaşlılara kadar her yaştaki insan rahatlıkla tandem uçuşu yapabilir. Yamaç paraşütünü, sağlık koşullarının uygunluğunu belirtmek suretiyle, 16 - 55 yas arası herkes yapabilir. Epilepsi, astım, kalp, bel ve omurga rahatsızlıkları olanlar yamaç paraşütüne katılamazlar.(Ekstra)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında eski ismi Levissi şimdiki ismi Kaya Köy olan Rum kasabasına ulaşıyoruz. Burada Büyük Kilise, İlkokul, Taş Evler ve Çeşmeleri gezdikten sonra Göcek marinaya gidiyor ve 12 Adalar Tekne Turu (2. Tekne Turu) gerçekleştirmek üzere teknemize biniyoruz. Katrancı Adası, Tavşan Adası, Yassıca Adası, Kızıl Ada, Göcek Adası gibi koylarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından tekrar Göcek marinaya dönüyoruz. Göcek'te vereceğimiz serbest zamanın ardından yola çıkıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimizle birlikte akşam yemeği sonrasında eğlenmeye gitmek isteyenler gidebilir.(Ekstra)

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Güzergâh: Otel - Marina - Otel / 20 Km

Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Fethiye Otelleri

 

 

 

5.Gün: Ölüdeniz – Göcek - Dalyan Tekne Turu - İztuzu Plajı - Marmaris

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ dan aşağıya atan Belcekız`ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz de yüzme molası veriyoruz. Yüzme molasının ardından Ölüdeniz'den ayrılıp yolumuzun üzerinde ki Göcek’ panoramik olarak gördükten sonra Dalyan'a ulaşıyoruz. . Dalyan Tekne Turu (3. Tekne Turu) Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos'un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz (Panoramik). Ve tabiî ki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek Dalyan'a geri dönüyoruz. Otobüsümüzle Marmaris'e doğru hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Yemek sonrasında dileyen misafirlerimiz  Marmaris’de eğlenmeye gidebilir(Ekstra)

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Güzergâh: Fethiye – Ölüdeniz – Dalyan - Marmaris / 180 Km

Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Marmaris Otelleri

 

6.Gün: Gökova Tekne Turu - Gelibolu Adası - Sedir Adası - Zeytinli Koy - Lacivert Koy –  Azmak Çayı - Akyaka Beldesi

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası, evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka Beldesine varıyor ve teknemize biniyoruz. Gökova TEKNE TURU (4. Tekne Turu). Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidonun sarayının gök lacivert denizin dibinde olduğu söylenen Gökova'nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz Gelibolu Adası, İncekum, Lacivert Koy ve Marcus Antonius'un Kleopatra için Mısır'dan gemilerle getirttiği rivayet edilen kumlardan oluşan koruma altındaki eşsiz kumsalıyla Sedir Adası demir atıp yüzeceğimiz yerler arasında. Gün boyu sürecek bu muhteşem mavi yolculuğun ardından tekrar Akyaka Beldesine geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Batı Menteşe Dağları’nın altındaki yüzlerce gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu, göçmen kuşların dinlenme yeri olan, yer yer 5 metreye kadar uzanan sualtı sarmaşıklarına sahip Azmak Çayı'nda fotoğraf çekebilirler.  Akyaka'dan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılırken yolda âşıkların yürüyüş yaptığı okaliptüs ağaçları altında Âşıklar Yolu bizleri bekliyor. Daha sonrasında Yatağan ve Milas üzerinden Bodrum'a doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği , Yemek sonrasında dileyen misafirlerimiz  Marmaris’de eğlenmeye gidebilir(Ekstra)

 

Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Güzergâh: Marmaris – Akyaka - Bodrum / 160 Km

Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Bodrum Otelleri

 

7.Gün: Bodrum Tekne Turu

Otelde alınan kahvaltı sonrası, Gümbet limanından bineceğimiz teknemizle birlikte Bodrum'un eşsiz koyları olan Adaboğazı, Bağla, Deve Plajı, Akvaryum gibi sayısız koyda gün boyu denize girme imkânımız olacak (5. Tekne Turu).Teknemizden  sonra geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır.(Ekstra)

Akşam Yemeği: Yolda Serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Güzergâh: Bodrum – Adana / 1320 KM

Konaklama Oteli: Bu akşam otel konaklaması yoktur.

 

8.Gün: Adana – Dönüş Yolculuğu 

Konya güzergâhını takiben yolumuza devam ederek Adana'ya ulaşıyor, siz sayın misafirlerimizi, bir başka Emrecikturizm  organizasyonunda görüşmek dileğiyle sabaha karşı erken saatlerde almış olduğumuz kalkış noktalarına bırakıyoruz.

 

.