0322 324 37 81 0535 223 30 78

11 Eylül 2021, 1 Gece konaklamalı Adıyaman, Nemrut Güneşin Batışı

*
0,00

Yazdır

Detayı İndir

0535 223 30 78

0322 324 37 81

Emrecik Turizm Adıyaman –Malatya Turu

Kahramanmaraş – Kapalı çarşı  - Adıyaman – Nemrut dağı - karakaş Tümülüsü 

cendere köprüsü – Arsemeia - Malatya – Darende  

Kudret havuzu Gökpınar gölü – Atatürk evi - BeşkonaklarNemrut dağı 'nda  Güneşin batışı ...  Tur Tarihleri :   11 – 12  EYLÜL 2021 2021 Cumartesi :

Saat 06:00 da Uğur Mumcu Meydanı’nda (istasyon meydanı)buluşma. Bagaj işlemleri sonrasında 06:30’da Kahramanmaraş yolculuğumuz başlıyor. Kurtuluş Savaşındaki mücadelelerinden dolayı İstiklal Madalyasını hak etmiş Kahramanmaraş İlimize varıyoruz.M.Ö. 1400’lü yıllara dayanan 2 adet Antik Fil İskeletinin sergilendiği ve birçok antik eserlerinde bulunduğu Kahramanmaraş Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Kahramanmaraş kalesi, Taş Medrese ve  Ulu Camii ‘yi panoramik olarak görüp, 16. yüzyıl sonlarına doğru inşa edildiği tahmin edilen Tarihi Kapalı Çarşıyı geziyoruz. Alışveriş  için serbest zamanımızın akabinde ekstra öğle yemeği molası ve Ünlü Maraş dondurmasından tadabilirsiniz. Ardından Adıyaman’a yolculuğumuz başlıyor. Kahta’ya varış ve minibüslerle Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. İlk olarak Kommagene krallığının hanımlarına ait  Karakuş Tümülüsü’nü geziyoruz. Ardından iki ilçeyi birbirine bağlayan ve Roma imparatoru Septimus Severus tarafından yaptırılan Cendere Köprüsü’nü fotoğraflıyoruz. Ardından Kommagene krallığının yazlık başkenti Arsemeia kentini gezdikten sonra  Dünyanın 7.Harikası olarak nitelendirilen Antiochos Tümülüsü’ne çıkıyoruz. Burada Nemrut Dağının zirvesinde bulunan Tanrı Heykellerini görüyoruz ve Tümülüsün etrafında gezimizi gerçekleştirdikten sonra Batı terasında güneşin batışını izliyoruz. Ardından zirveden aşağıya iniyoruz. Konaklama yapacağımız 4* White Star Otelimize gidiyoruz. Otelde akşam yemeği ve sonrasında dinlenme…

 

2021 Pazar :

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra otelden ayrılıp Tarihi Hitit Dönemine kadar uzanan Kayısı Diyarı Malatya’ya varıyoruz. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde adı geçen Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı, Atatürk'ün Malatya'ya ilk geldiği zaman bir gece kaldığı eski Atatürk Evi’ni, Birçok çağ ve medeniyetlerden kalan eserlerin ve Karakaya Baraj Gölü altında kalacak yerleşimleri kurtarmak amacıyla yapılan kazılarda ortaya çıkan buluntuların bulunduğu Malatya Müzesi’ni ve Eski Malatya evlerini apaçık yansıtan Beşkonaklar’ı görüp 7000 yıllık geçmişe sahip Darende’ye gidiyoruz. İlk olarak Somuncu Baba Türbesi’ni ve sonrasında Tohma Kanyonu içerisinde, kayaların arasından akan suyun oluşturduğu Kudret Havuzu’nu görüp Türkiye’nin sayılır doğal güzelliklerinden biri olan Gökpınar Gölü’ne gidiyoruz. Gezilerimiz sonrasında Adana’ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Adana’ya varışımızın ardından İstasyon meydanında turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Ücrete dahil olan hizmetler:

* Mercedes tourısmo, travego, safir otobüsleri ile ulaşım,

* Adıyaman’da   otelde 1 gece konaklama,

* Otelde 1 adet sabah kahvaltısı,

* Otelde 1 adet akşam yemeği,

* Nemrut’a çıkış minibüsleri,

* Seyahat sigortası,

* Otobüs içi ikramlar, 

* Rehberlik hizmetleri

 

Ücrete Dahil Olmayan hizmetler:

 

* Öğle Yemekleri Ve Tüm İçecekler, Müze Ören Yeri Girişleri

735 tl